Денес Цеца е една од најголемите српски sвезди, а нејзините хитови ги пееме со децении.

13 мај, 2020
Naslovna

Светлана Цеца Ражнатовиќ (тогаш Величковиќ) и командантот elеjко Ражнатовиќ Аркан се состанаа на 11 октомври 1993 година, на прославата на Денот на српската гарда во Ердут.

Љубовта на прв поглед се случи меѓу нив, и после две години тие ја крунисаа таа љубов со брак. Нивната свадба беше прогласена за „свадба на векот“, која се уште се раскажува денес.

View this post on Instagram

Veliki poljubac za sve vas….💋

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

Тие имаа хармоничен брак, на кој многумина им завидуваа, во 1996 година имаа син, Вељко, и две години подоцна ќерката Анастасија

Сепак, сè тргнало наопаку преку ноќ кога ја повикаа и рекоа дека тој го нема повеќе.

По некое време, народната дива успеа да се врати на деловните обврски, а ова е список на песни што се создадоа по 2000 година, кои очигледно се посветени на Аркан.

  1. “Zabranjeni grad”
  2. “Od tebe ne znam da se oporavim”
  3. “Pile”
  4. “Igračka samoće”