Десничарите се лутат за новиот филм со Анџелина Џоли (ВИДЕО)

26 ноември, 2020
џоли

Интернетот не застанува со бранови на омраза од најглупавите работи, па доколку драмата не ја создадат пречувствителни либерали, конзервативците ќе се погрижат за тоа.

Овој пат, нешто ги изнервира десничарите, а тоа е новиот филм „Ајде далеку“ во кој Алиса од „Алиса во земјата на чудата“ и Питер Пан ги играат црни актери.

И наместо да прават врева, денешните бунтовници против „допирање на светилиштата“ групираат филмови на страници како IMDb и Rotten Tomatoes.

На кратко, ако филмот не е во согласност со нивните принципи, тој го намалува неговиот рејтинг. Таканареченото „прегледување-бомбардирање“ стана главно оружје за онлајн слободно време, а филмовите и сериите, како и видео игрите, може да бидат погодени. Се разбира, овој потег е бесмислен, бидејќи откако медиумите ќе ја душкаат саботажата на оценките, тоа само дополнително го привлекува вниманието кон нападнатиот проект.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi