ДЕТАЛИ ОД СПАЛНАТА СОБА НА ПРИНЦОТ „Немаше ограничувања со него во креветот“

23 септември, 2020
profimedia-0289695575

Книгата што го крена дворот на нозе

Бидејќи минатата година во јавноста протекоа информации дека тој е поврзан со сексуална афера предводена од покојниот Џефри Епштајн, американски финансиер, кој откако беше осуден како сексуален предатор, почина во средината на август минатата година во сопствената затворска ќелија под чудни околности, британскиот принц Ендру не престанува да ги пополнува колумните на медиумите.

Иако медиумите веќе добија детали за сведочењата на некои жени кои тврдат дека 60-годишниот принц сексуално ги злоставувал, најлошото за принцот допрва доаѓа. Според странските медиуми, книгата „Секс, лаги и валкани пари на светската елита“, од Јан Халперин, треба наскоро да го види светлото на денот и содржи детални описи на настаните за кои според некои медиуми ќе се суди за синот на кралицата Елизабет II.

 „Повеќето жени го опишаа Ендру како совршен господин, а една исто така рече дека тој е многу смел љубовник. „Немаше ограничувања за него во креветот, тој го потресе мојот свет во спалната соба“, ми опиша еден сведок, жалејќи се дека Ендру не ја повикал повторно по таа вечер, – започна Јан Халперин за страницата Шест, опишувајќи извадоци од книгата поради што британскиот дворец е на нозе.

 „Беше опседнат со црвенокоси жени, па Епштајн ги испрати своите извидници да ги најдат најубавите црвенокоси жени за принцот“, објасни авторот за медиумите, додавајќи дека една од љубовниците на принцот изјавила дека причината за неговото однесување лежи во неговиот живот. Во споредба со неговиот постар брат, принцот Чарлс. ‘Тој ја спореди нивната врска со односот на Вилијам и Хари. На Вилијам се гледа како на кралски материјал, исто како и Чарлс, додека тој и Хари беа лоши момци. Ова доведе до неговиот животен стил на плејбој. Тој не привлече внимание, тој направи да се чувствува посебно кога ги стави овие убави жени во својот кревет “, рече Иан.