Домашен гламур на Јелена Карлеуша

26 април, 2020
jelena

Добро е познато дека српската пејачка Јелена Карлеуша одамна важи за модна икона, а тоа го покажуваат нејзините смели и интересни комбинации на облека, кои не секој може да ги носи. Таа ни за време на изолацијата поради корона вирусот не престанува да воодушевува. Судејќи според секојдневните фотографии, за Јелена не постои такво нешто како лежерно и едноставно.

Додека многумина во моментов уживаат во тренерки и други удобни комбинации, таа избира кратки здолништа, предизвикувачки фустани и минијатурни парчиња кои ги истакнуваат нејзините облини, за кои што е многу горда. Издвоивме неколку комбинации на облека што нормално би ги виделе на црвениот тепих, но Јелена ги избира за домашно издание.

View this post on Instagram

Baby blue

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

View this post on Instagram

Quarantine glam

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

View this post on Instagram

Social distancing

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

View this post on Instagram

Good girls club #stayhome In @prettylittlething

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on