Доналд Трамп ja изневерувал скоро секоја жена и бил обвинет за сексуално вознемирување 15 пати

2 ноември, 2020
pxl-110228-3346

Не е тајна дека во бракот на првата дама Меланија Трамп и претседателот не е сè совршено. Веќе некое време, нивниот говор на тело открива за што молчат во јавноста, што не е ни чудно познавајќи ја историјата на односите на Трамп.

Жени. Мора да се однесувате кон нив како со г*мна. Навистина не е важно за што пишуваат сѐ додека имаат млад и убав задник, ова се изјавите на американскиот претседател Доналд Трамп. Од 1980 година, против Трамп се поднесени 15 обвиненија за сексуално вознемирување.

Плејбој зајачицата Карен Мекдугал во 2018 година призна дека му била љубовница на Трамп. Немаше насилство, но му го закомплицира неговиот брак со Меланија.

– Го сакав и тој ме сакаше мене. Спиеја во посебни простории, мислев дека може да имаат брачни проблеми – изјави Карен Мекдугал, која призна дека спиела со Трамп на првиот состанок и дека тој ја однел во спалната соба на Меланија.

Американскиот претседател често се фалел со своите сексуални афери, а ова се некои од нив. Тој има три деца со неговата прва сопруга Ивана. Двојката се венчаше во 1977 година. Но, наскоро почнаа да кружат гласини за аферата на Доналд со Марла Мапес, што доведе до раскинување на Ивана и Доналд. Марла и Доналд се познаваат уште од 80-тите години на минатиот век. Тој се ожени со Марла многу брзо, а парот ја доби ќерката Тифани. Но, тој имаше афера и во тој брак, овој пат со тенисерката Габриела Сабатини.

Но, и тоа не му беше доволно, па се заљуби во Карла Бруни, сопругата на поранешниот француски претседател Никола Саркози. Аферата меѓу неа и Доналд изби откако Карла доста агресивно побара да ја остави Марла поради неа. Следната во низата освојувања на Доналд беше младата манекенка Вики Смит, која брзо го смени името во Ана Никол и стана успешна манекенка на Плејбој, но го остави Доналд за да се омажи за нафтен тајкун. Манекенката Санди Корн тврдеше дека излегла на десетина средби со Доналд и дури рече дека сексот со него е најдоброто нешто што го доживеала. Таа ја заврши кариерата како порно актерка.

Постојат многу обвинувања дека на Доналд му  се допадна друга филмска ѕвезда за возрасни, Сторми Даниелс, а нивната врска траеше само еден месец, како и врската со Роуан Бруер, а таа подоцна во медиумите зборуваше само за најубавите работи за него. Следна на списокот е Алисон Џанини, агент за недвижнини, модел и актерка од Романија, која го запозна на состанок на слепо, а нивната врска, како што рече, пропаднала затоа што Доналд бил заљубен во неговата поранешна сопруга Марла. Друга која рече дека е одлично со Доналд во кревет е Џеки Сигел, една од ретките жени со која бил близу до неговата возраст.

Но, не е тајна дека бракот на првата дама Меланија Трамп и американскиот претседател не е бајковиден. Веќе некое време, нивниот говор на тело откри за што молчат во јавноста. Неколку пати камерите ја снимија рефлексната реакција на 47-годишната убавица – како ја турка раката на нејзиниот сопруг кога тој се обиде да и пријде. Извори блиски до парот откриле дека тие веќе не се блиски и дека не спијат заедно со години, секој има своја соба. Меѓутоа, ако во Белата куќа се слушнал кодот „Отпадникот и ренесансата дискутираат за босанскиот проблем“, агентите на тајната служба знаат дека Доналд и Меланија имаат секс.