Доналд Трамп повторно заборави на својата ќерка

20 мај, 2020
176789_profimedia0367566654_ls

Познато е дека односот на претседателот на САД Доналд Трамп и неговата 26 годишна ќерка Тифани со години веќе е нарушен, а последниот настан само го потврди тоа. Станува збор за следново, пред некое време Тифани дипломирала право на факултетот Џорџтаун, а Доналд „заборавил“ да и честита, Инаку Тифани е дете од претходниот брак на Трамп со актерката Марлом Мејплс.

Поради пандемијата на корона вирусот дипломите се доделивале виртуелно па така имало честитки од целиот свет но не и од Вашингтон, каде е живеалиштето на сегачната фамилија на Трамп, Мелани и нивните деца, кои сметале дека нема потреба јавно да и ја честитаат дипломата. А дали тоа го направиле подоцна тоа не го знаеме.

Но затоа нејзиниот дечко Мајкл Булос и ја честитал дипломата на Инстаграм и напишал:

„Честито Тифи! Помина долг пат за да дојдеш до овој момент и после целиот вложен труд и непроспени ноќи го заслужи ова во целост. Ова е само почеток, те сакам љубов мојаи ти честитам уште еднаш.“