Дознајте која е тајната на ДОЛГИОТ ЖИВОТ на кралицата Елизабета! Таа ја забрани оваа храна во палатата!

7 декември, 2020
ели

Британската кралица Елизабета Втора е многу пребирлива кога станува збор за храната. Таа не може да поднесе тестенини, ориз и компири, па затоа ги забрани во палатата. Истата работа е со лукот, кој таа го избегнува поради лош здив. Тој исто така не сака кромид, брза храна … Тогаш што јаде Елизабета? Одговорот на прашањето го даде поранешниот шеф на кралската палата, Дарен МекГрејди, кој откри како изгледа нејзиното дневно мени.

Кралицата на денот обично започнува со едноставен појадок – чај и бисквити. Следува сад со житни култури, но Елизабета, грижејќи се за своето здравје и линија, ги избира оние со мал дел од јаглехидрати.

Mocart kugle

Меѓутоа, кога пристигнува попладне, Елизабет „се фрла“ на нездрава храна. Попладне ужива во кифлички со џем и крем. Покрај тоа, таа е голем љубител на чоколадо. “Таа е вистинска чокохолица.”, рече готвачот, кој откри и интересен начин на кој Елизабета им дозволува на готвачите да знаат дека оброк не и одговара.

„За време на оброкот, таа има брошура на масата во која, ако одредено јадење не е вкусно, таа пишува:„ Не сакам повеќе да го јадам ова “.

Ручеците на кралицата се прилично здрави. За вечера, таа обично избира мал дел од риба или пилешко на скара со спанаќ или лесна салата.