Драма околу старателството на децата на Бред Пит и неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли!

16 септември, 2020
брет

Иако раскинаа во 2016 година, врската помеѓу Бред Пит и Анџелина Џоли е сè уште многу затегната. Ситуацијата, пишува „Дејли меил“, неодамна се влоши до тој степен што поранешните сопружници нагло ја прекинаа семејната терапија пред судењето за стратегијата на нивните шест деца, што е закажано за следниот месец.

„UsWeekly“ тврди дека Пит и Џоли повторно жестоко се расправаат околу распределбата на времето што секој од нив треба да го помине со децата. На најстариот син, 19-годишниот Медокс, му е дозволено да избере со кого сака да биде во контакт, а тој, како што се шпекулира, веќе некое време не сака да го чуе или види татко му.

Бред сака делумно физичко и законско старателство над децата, но Анџелина не сакаше да ги прифати неговите услови. Актерката одби да разговара за договорот за старателство сè додека Лос Анџелес не беше споменат како домашна база за децата. Имено, помладите деца одат на училиште таму, на што Анџелина секогаш се спротивставуваше. Покрај тоа, таа наводно сака да се пресели во Англија со своите деца.

Двојката се венча во 2014 година на имотот Миравал во Прованса. Бред неодамна беше таму со неговата нова девојка, германската манекенка Никол Потуралски, поради што Анџелина наводно полудела од бес. Имотот, вклучително и замокот и лозјето, го купија Пит и Џоли во 2011 година за 60 милиони долари.

„Тој знаеше што прави – точно околу годишнината од бракот со неговата поранешна сопруга, тој ја однесе својата нова девојка во„ Миравал “. Едноставно, не му е гајле дали Анџелина ќе дивее, но треба да се очекува дека ќе го стори тоа “, изјави извор близок на славниот актер.