ДРАСТИЧНИ ПРОМЕНИ: Елен Деџенерис ги ОТПУШТИ своите продуценти !

19 август, 2020
elen

Популарното дневно шоу „The Ellen Show“, направи голема промена во работењето. Продуцентите Ед Главин, Кевин Леман и Џонатан Норман, кои се обвинети за несоодветно однесување и сексуално вознемирување, ги загубија своите работни места. Домаќинот Елен Деџенерис им се обрати на вработените преку видео-врска во понеделникот.

Според извор во магазинот „Variety“, водителката ги нарече неодамнешните обвинувања „ужасни“ и призна дека не е „совршена“, затоа што како водителка на шоуто, таа не им посветуваше доволно внимание на луѓето, бидејќи беше зафатена со управувањето со својот проект.

Забележано е дека нејзиниот говор бил емотивен, а самата Елена им се извинила на сите. Таа исто така најави дека ќе се врати во шоуто, но снимањето на новата сезона ќе биде одложено за една недела.

  • Отсекогаш сум сакала моето шоу да биде подеднакво пријатно зад и пред камерите, но во одреден момент работите тргнаа наопаку. Вината ја превземам на себе затоа што сум личност која прави пет работи одеднаш, и многу ми недостасува и не можам да им посветам доволно внимание на сите, но во следниот период ќе дадам се од себе да го коригирам тоа, рече, меѓу другото, водителката, како што пренесува споменатиот магазин.