Дуа Липа го покажа својот задник, Србите направија вистинско шоу во коментарите: „Дали задникот ти е ваков од сармите и ајварот?”

29 јули, 2020
dua lipa

Англиската пејачка со албанско потекло Дуа Липа (24) во вторникот вечерта на својот профил на Инстаграм објави провокативна фотографија, во која го покажа задникот без целулит и сето тоа, откако предизвика гнев кај Србите со пропагација на идеите за независно Косово и голема Албанија.

View this post on Instagram

St. Lucia disposables 🥽🐠🐬

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Во оваа пригода, таа ги покажа задникот во зелено бикини, а фановите забележија дека на сликата има многу Фотошоп, односно отстранување на целиот целулит, иако во нејзина неодамнешна слика јасно се гледа дека има целулит.

Таа ужива на Карибите со своето момче Анвар Хадид (20), откако неодамна ги испровоцира Србите и другите Балкански народи, кога ги пропагираше идеите за независно Косово и поголема Албанија, особено затоа што го претстави ајварот како албанско јадење.

Пејачката додаде уште две јадења на списокот на албански јадења – сарма и пита, промовирајќи ги како традиционални албански јадења, што сакала да ги јаде додека била мала. – “Мајка ми секогаш готви традиционални јадења, како пита. Тоа е јадење со спанаќ, сирење и кора. Многу е вкусно и секогаш ми недостасува кога сум на турнеја. Јас исто така ја сакам сармата.” – рече Дуа.

Во коментарите на објавата од Карибите, луѓето пишуваат масовно „Косово е Србија“, а еден се издвои со неговата духовитост: „Дали имаш ваков задник од сармите и ајварот?“

За потсетување, пејачката го нарече ајварот „албански производ“ во шоуто “Hot ones” со Шон Еванс, а на ајварот јасно пишува „Лесковачки ајвар“.

– Кој албански деликатес треба да го проба секој пред да умре? Шон Еванс ја праша.

– “О, ајвар!” – Липа одговара како од топ.

– “Тоа е како мешавина од печени пиперки кои се ставаат во тегла ,ајварот е лут , прекрасен и оди со сè! Со јајца, со пита, со спанаќ, што е уште еден албански специјалитет.” – заклучи таа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi