Дуа Липа и „згазна“ на жуљ на Лади Гага!

28 април, 2020
gaga

Лејди Гага, благо речено, се лути на Дуа Липа, сигурна дека младата колешка ја копирала и дека го гради својот успех „на нејзиниот грб“. Во моментов, сите странски медиуми разговараат за нивната затегната врска, бидејќи од страната на Гага дознале како на Дуа воопшто и успеало вакво нешто.

Поточно, младата пејачка неодамна објави албум комплетно инспириран од ретро звуците, а Гага скоро во исто време требаше да го објави „своето ново бебе“, но тоа сега се префрли на крајот на мај. Сличните звуци ја вознемирија Гага, која веднаш се пожали дека е ископана.

„Гага смета дека Дуа Липа е повеќе инспирирана отколку што треба. Таа е сигурна дека ја има копирано. Воопшто не и се допага што нејзината помлада колешка има исти продуценти и инженери за звук“, изјави извор за медиумите.

На Гага исто така „и падна во око“ тоа што критичарите на Дуи и дадоа највисок рејтинг, додека од друга страна Липа тврдеше дека немало никакво копирање.