Дуа Липа јаде ајвар и тврди дека е албанско јадење!

24 јули, 2020
ajvar

Дуа Липа, британска пејачка од Косово, која деновиве се најде во центарот на вниманието поради нејзините изјави за независно Косово и Голема Албанија, беше гостинка во шоуто  “First we Feast”, во кое изјави дека лесковачкиот ајвар е традиционално албанско јадење.

Додека ги пробуваше лутите сосови во шоуто, таа во еден момент ги спомена традиционалните албански јадења, кои, како што вели, се преубави. Во тој момент, таа почна да зборува за ајварот, објаснувајќи му на домаќинот што е тоа ајвар и велејќи дека сака да го јаде со сè.

Иронично, во емисијата се прикажани фотографии од ајвар спакувани во тегли со зборовите „Лесковачки ајвар“. Во истата емисија, таа спомна и пита со зелка, изјавувајќи дека тоа е уште еден специјалитет од Албанија што луѓето треба да го пробаат.

Погледнете го видеото подолу.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris