Дуа Липа, Кендал и Парис Хилтон го обожаваат малиот сребрен фустан!

4 октомври, 2020
парис

Дуа Липа пред некој ден носеше креација инспирирана од нејзиниот омилен фустан што го носеше Парис Хитон пред 20 години, а манекенката Кендал Џенер сака да ја носи и за надвор.

Еден од фустаните кој е симбол на стилот на забавата веќе дваесет години, креацијата е изработена од сјајна метална текстура, која изгледа како диско топче под рефлекторите.

Парис имаше гламурозен стил во знакот на светкави фустани во 2000 година, а слични работи сега носат и пејачката Дуа Липа и Кендал Џенер.

Имено, Донатела Версаче често предлага фустани изработени од метална мрежа со длабоко деколте и отворен грб, кои славните дами обожаваат да ги носат на црвениот тепих и вечерните излегувања.