Дуа Липа со објавата за Косово ја предизвика Јелена Карлеуша

19 јули, 2020
фгхјк


Дуа Липа, британска пејачка со албанско потекло, повеќе пати поддржуваше раздвојување на Косово и Метохија од Србија. и овој пат таа објави фотографија на својата Инстаграм приказна на која пишува: „Зошто Косово не е и нема да биде Србија“.

Ова го забележа српската пејачка Јелена Карлеуша, која објави на својот профил каква е Дуа Липа, и одговори: „Драга Дуа Липа, ве сакаме овде во Србија. Екстремизмот не е одговор на кој било начин (знаете дека Косовскиот лидер е во Хаг, тој се соочува со обвинение за воени злосторства, итн. Можете да најдете лоши луѓе од обете страни) “, изјави Карлеуша и продолжи:


„Ве молиме, користете ги вашите социјални мрежи за ширење љубов, мир и музика (и вратете се на Косово за да бидете со вашиот народ). Испраќам многу љубов на сите добри луѓе ширум светот “, рече Ј.К., објавувајќи го она што Дуа Липа го објави на Инстаграм.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi