„Дури три месеци после короната сѐ уште ми е изгубено сетилото за вкус и мирис“

18 јуни, 2020
гугјгхнјм

Најстариот син на кралицата Елизабета Втора. (94), принцот Чарлс (71), беше тестиран за коронавирус во март и беше позитивен. Имал благи симптоми, а јавноста веднаш била информирана.


„Тој покажуваше симптоми на коронавирус, но се чувствува добро и работи од дома последните неколку дена“, рече Кларенс Хаус. Неговата сопруга Камила (72) исто така беше тестирана и нејзиниот тест беше негативен, но и двајцата беа изолирани во замокот на кралицата Балморал во Шкотска.


Принцот сега, неколку месеци откако се опорави од вирусот, зборуваше за тоа за време на посетата на кралската болница во Глостерстер. Неговата сопруга исто така ја посетила болницата, а кралската двојка ги следела упатствата на британските власти; тие одржуваа социјална оддалеченост од здравствените работници и не се ракуваа со нив. Тој истакна дека тој всушност се уште се опоравува од губењето на чувството за вкус и мирис, пишуваат странските медиуми.


Губењето чувство за вкус и мирис е навистина еден од првите знаци на коронавирус и беше вообичаен симптом кај пациенти во Јужна Кореја, Кина и Италија, според ЕНТ Велика Британија, Британската асоцијација за оториноларингологија (уво, грло, нос).

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi