ДВОРОТ ВО ПАНИКА „Кралицата нема да го доживее септември“

31 јули, 2020
Annotation 2020-07-31 145527

Никако не оди на добро

За здравјето на 94-годишната британска кралица Елизабета Втора не се пишува во последно време. Отсекогаш, странските медиуми излегуваат во јавноста со нови информации кои обично не одат во прилог на кралицата, а последните денови од нејзиниот живот се бројат. Една таква статија е онаа на списанието Globe, на која неименуван извор раскажа како вработените во палатата се убедени дека кралицата нема да живее долго.

kraljica elizabeta

„Нејзиниот персонал си шепка едни на други дека кралицата нема да го доживее август“, изјави извор за гореспоменатиот медиум. ‘Таа пие неколку апчиња секој ден заради висок крвен притисок, лош холестерол и проблеми со срцето. Лекарите рекоа дека може да го напушти престолот во секое време, така што во моментов работи на план за зачувување на монархијата “, изјави извор за списанието Globe.

kraljica elizabeta

Сепак, и покрај тврдењата на разните медиуми за лошата здравствена состојба на 94-годишничката, од палатата нема официјална потврда дека тоа е навистина случај, а кралицата се појавува во сите свои вообичаени должности во исто време. Сепак, со оглед на тоа што во светот владееше пандемијата на коронавирус, се појавија гласини дека принцот Чарлс, или можеби и принцот Вилијам, наскоро ќе го заземат престолот и дека целата ситуација дополнително го наметнува процесот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi