Џастин Бибер најде начин да го извади гневот од себеси

7 јуни, 2020
Capture

Спортот е еден начин да се извлече целиот гнев од мене. Сакам да бидам физички активен затоа што, покрај физичката благосостојба, спортот го штити и моето ментално здравје – рече неодамна 26-годишниот пејач Џастин Бибер, кој беше фотографиран пред неколку дена како играше полугол кошарка пред својот дом во Беверли Хилс. Минатиот месец, Бибер предизвика насилни реакции на социјалните медиуми по неговата несоодветна изјава. Тој разговараше со долгогодишната пријателка Кендал Џенер , а беше придружуван од сопругата на Џастин, Хејли Бибер.

Ние сме навистина благословени. Многу луѓе се во катастрофална состојба. Тие нè гледаат, а ние напорно работевме за да бидеме таму каде што сме. Не можеме да се чувствуваме лошо затоа што имаме некои работи, но важно е да разбереме и прифатиме дека има и такви кои сега се борат – Џастин пиша и предизвика бурни реакции на Твитер.
„Сигурен сум дека тазе невработените го ценат она што Бибер го мисли за нивната сиромаштија“, беше само еден од коментарите.