Џејми за љубовта со Џулс: „Таа е мојот најдобар пријател и поддршка“

13 септември, 2020
џејми насловна

Нема волшебно стапче и  да тешко е, но јас сум горд на мојата сопруга и ми се допаѓаат промените што ги поминуваме заедно како што старееме, вели готвачот за бракот со Џулс

По повеќе од 20 години брак, славниот готвач Џејми Оливер сподели совети за тоа што е важно за среќа во брачна заедница од негова перспектива. Тој се ожени со својата сопруга Џулс во 2000 година.

Бракот е навистина тежок и ќе има моменти кога нема да се согласите. Да бидете подготвени за надминување на ваквите работи е навистина важно – вели готвачот.

View this post on Instagram

My valentine ❣️

A post shared by Jools Oliver (@joolsoliver) on

Можеби звучи како клише, но бидете романтични и внимателни. Како што стареам, сè повеќе користам стари трикови кои секогаш функционираат – советува тој.

За Оливер љубовта минува низ стомакот.

„Знам дека Џулс сака кога сме сами во петок навечер и само ја прашувам‘ Што сакаш, мила? ’, Рече.

Оливер и неговата сопруга имаат пет деца заедно, Попи (18), Дејзи (17), Петал (11), Бади (9) и Ривер (4).

Кога живеете во големо семејство, тоа е хаос. Во една секунда сме во прегратки, а во другата во солзи и кавги. Треба само да се надевате дека сè ќе се реши – вели тој и додава дека без оглед на се, неговата сопруга му е најдобра пријателка и најголема поддршка.

– Нема волшебно стапче и тешко е, но јас сум горд на мојата сопруга и ми се допаѓаат промените што ги поминуваме заедно како што старееме. Многу жени се борат со стареењето, но јас навистина уживав гледајќи како Џулс се менува со текот на годините “, вели тој.

Парот требаше да ги обнови брачните завети во јуни, но прославата ја одложија поради пандемијата.