Џенифер Гарнер изненади со изјавата „Среќна сум што Бен Афлек ме изневери“

7 октомври, 2020
џен

Иако 48-годишната Џенифер Гарнер со години се претставува како личност која ја чува својата приватност и не сака да дава никакви информации за приватниот живот на новинарите, во едно неодамнешно интервју таа се осврна на сопствениот љубовен живот и ја шокираше и збуни јавноста.

Гарнер и Афлек се запознаа на снимањето на филмот „Daredevil“ од 2003 година и се венчаа две години подоцна. За време на бракот, тие имаа три деца: 14-годишната Виолет, 11-годишната Серафин и осумгодишниот Самуел. Брачната среќа, се претпоставува, е нарушена од аферата на Бен со дадилката во комбинација со зависност од алкохол и коцкање. Но, оние гласини дека раскинувањето на бракот е спонзорирано од аферата на Афлек со дадилката на нивните деца, Гармер претходно ги отфрли. ‘Бевме разделени со месеци пред да слушнам за аферата со дадилката и таа немаше никаква врска со нашата одлука за развод. Тоа не беше дел од равенката, само лоша проценка “, вели Гарнер, кој погледна наназад на настанот последните денови и рече дека е пресреќна што Бен ја изневерил.

‘Пресреќен сум што сето тоа помина така и што Бен ме изневери затоа што научив да бидам силен. Тој настан ме научи колку вредам и колку треба да се ставам на прво место. Вие не смеете да бидете робови на навиките, тоа е најлошото нешто во што можете да влезете. Иако изневерувањето не беше причина за нашиот развод, тоа ме научи на многу работи.

Никогаш не би го сменила минатото и ако би можела да изберам, би го доживеала истото “, изјави Џенифер , која ја збуни јавноста и многумина почнаа да и праќаат пораки. ‘Објасни ми, те молам, како може некој да биде среќен што партнерот го изневерил? Го доживеав истото и тоа ми остави трајни емотивни последици ’, напиша еден следбеник на Инстаграм.