Џенифер Лопез морала да ги извлекува нејзините деца од депресија: За тоа е виновен нејзиниот вереник?

26 ноември, 2020
profimedia-0506504158


Многумина ќе ја паметат 2020 година како тешка и предизвикувачка година, вклучувајќи ја и латино дивата Џенифер Лопез. Иако добро ги амортизираше финансиските удари што му ги зададе на светот економската криза предизвикана од коронвирусот, 51-годишната пејачка и актерка призна дека на нејзиното семејство му било тешко да го издржат периодот на заклучување и дека се борат со депресија. Во интервју за шпанското радио „Ел Зол 107.9“, свршеницата на поранешниот бејзбол играч Алекс Родригез откри како си помогнала на самита себе и на нејзините деца да излезат од депресија.


Латиноамериканската ѕвезда од претходниот брак со пејачот Марк Ентони има 12-годишни близнаци, Ема и Макс, а нејзиниот вереник од претходниот брак со Синтија Скуртис има две ќерки, 16-годишната Наташа и 12-годишната Ела. Децата, откри таа, тешко можеле да гледаат пријатели и да одат на училиште. Тие се плашеа од пандемијата и сè што се случуваше на светот, како и од нивните родители, „Не беше лесно за време на пандемијата. Целиот свет беше во депресија, страв, голем страв од тоа што ќе се случи. Многу пати се чувствував многу лошо, како моите деца, како и сите други, моите пријатели, семејството … “, рече Џеј Ло и откри што им помогна да ја вратат надежта и оптимизмот – молитвата.


‘Многу се молевме на Бога. Но, она што исто така ми помогна е што не престанав да се движам. Наполнете ги батериите и само напред. Особено во деновите кога се чувствувате депресивно важно е да направите нешто добро за себе и за светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi