Џенифер само еднаш ја има сретнато Анџелина, но за тоа што и го кажа тогаш се покаја!

23 мај, 2020
dzen

Џенифер Анистон, која беше сакана од публиката низ целиот свет за нејзината улога како Рејчел во светски популарната серија „Пријатели“, пред неколку години раскажа како поминала нејзината единствена средба со Анџелина Џоли.

Во тоа време, не можеше да знае дека нејзината колешка, која беше седум години помлада, ќе го освои незјиниот сопруг и ќе доведе до крајот на нивниот брак.

Како што во тоа време пишуваа странските медиуми, причина за разводот на Бред Пит и Анистон беше Анџелина, во која актерот се заљуби во текот на снимањето на филмот „Г-дин и г-ѓа Смит“.

Џенифер и Бред се разведоа во 2005 година, по пет години брак, и на актерката и беше потребно долго време да се опорави од тоа.Неодамна беа откриени нови детали од тој период, односно како изгледаше средбата помеѓу Анџелина и Џенифер.

Анистон изјави на Vanity Fair за тоа. Според неа, тие се запознале на паркингот каде е снимена серијата „Пријатели“. Таа застана кога ја виде Џоли, па се запозна со неа.

Тогаш Џенифер рече: „Бред е многу возбуден што може да работи со вас. Се надевам дека добро ќе си поминете.“

Коа го рече ова, таа не знаеше дека состанокот на Бред и Анџелина ќе значи крај на нивниот брак.