Џесика Алба откри горчливо искуство од сетот на хит серијата „Беверли Хилс“: „Не ми беше дозволено да погледнам некој од главните актери во очи“!

2 октомври, 2020
аба

Можеби многумина не ја паметат од тој период, но тогаш многу младата Џесика Алба се појави во две епизоди од серијата ‘Беверли Хилс 90210’. Иако играше само помала епизодна улога, Алба сè уште не сака да се сеќава на тоа актерско искуство, кога не се чувствуваше топло добредојде на снимањето.
Денес е светски позната актерка и нејзините улоги ги нудат од сите страни, но некогаш Џесика Алба, како и сите други, го бараше своето место под сонцето во Холивуд, кое е полно со млади и згодни актерки желни за успех.

Таа доби можност да покаже што знае уште во 1998 година кога продуцентот на серијата „Беверли Хилс 90210“ и довери две епизодни улоги.

Тоа беше можност да не се пропушти. Возбудената 17-годишна Џесика пристигна на снимањето, а таму ја чекаше непријатно изненадување. За тоа молчеше 22 години, а сега јавно проговори за сè и ја посрамоти поставата на хит серијата.

Таа објасни дека не смее да гледа никого во гипсот во очи, што страшно ја шокира и ја попречува нејзината работа на снимањето.

„Не ми беше дозволено да погледнам некој во главната екипа во очи, што е прилично чудно кога се обидувате да снимите сцена заедно со нив“, рече сега Алба и додаде: „Ако некого гледавте во очи, ќе ве избркаа од сетот“. .

Да потсетиме, Алба се појави во осмата сезона на наградуваната и обожавана серија, во која глумат asonејсон Пристли (Брендан Волш), ennени Гарт (Кели Тејлор), Јан Зиринг (Стив Сандерс), Брајан Остин Грин (Дејвид Сребрена), Тори Спелинг ( Дона Мартин), Тифани Тиесен (Валери Мелоун), eо Е. Тата (Нат Бусичио) и Винсент Јанг (Ноа Хантер).