Џон Леџенд сакаше да ја напушти Криси Тајген, но таа не му дозволи!

2 декември, 2020
101987787_3204778312915178_3793580856952907895_n

Манекенката и водителка Криси Тајген и нејзиниот сопруг, пејачот Џон Леџенд, доживеаја трагедија која одекна во јавноста пред два месеци. Имено, во петтиот месец од бременоста го загубија синот Џек. Сепак, како што откри и самата на социјалните мрежи, 35-годишната Криси полека „станува на нозе“, благодарение на помошта на нејзиниот сопруг, но и на нивните две деца – четиригодишната Луна и двегодишниот Мајк. Сепак, иако двојката е во брак од 2013 година, и е во врска многу подолго, работите не биле секогаш толку чудесни.

Имено, љубовната приказна на овој пар започна во 2006 година, кога се запознаа на снимањето на спотот за неговата песна „Стерео“. Искрите, тие откриваат, трепереа и ја поминаа истата ноќ заедно. „Снимавме видео, го поминавме целиот ден заедно, јас во долна облека, тој во костум. Отидов да го поздравам пред спиење, сепак, таа вечер не се збогувавме … ’, призна Криси и откри како го завела Џон.

‘Веќе некое време го остави да биде она што е. Најлошото нешто што можете да направите е да ’задушите’ некој што ви се допаѓа, така што лицето подоцна ќе размисли дали пропуштило нешто во животот. Долго време се преправав дека сум „кул“, никогаш не го прашував: „Што сме ние?“ – откри Криси.

Сепак, по неколку години врска, работите тргнаа надолу. Имено, на Џон му се слошило за време на турнејата и решил да ја напушти Криси во тој период, но интересно е што таа не му дозволила да го стори тоа. ‘Бев под голем стрес, зафатен и уморен. Јас и реков дека ќе бидам посреќна сам, на што ми одговори кратко: Не, призна Џон, кој наскоро потоа ја запроси својата сегашна сопруга.

Двојката го изговори судбоносното „да“ во 2013 година во Италија, а пред венчавката Џон ја објави својата хит песна „All of me“ посветена на Криси. Песната зборува за тоа како тој ја сака и нејзините несовршености, сепак, малкумина знаат дека во песната мисли и на нејзините стапала, кои Криси ги презира и смета дека се грди.