Џон Траволта неутешен по смртта на сопругата: Објави семејни фотографии

24 октомври, 2020
798076376d668cbe039e

Престон и Траволта беа во брак 29 години и имаа три деца, 20-годишната Ела, деветгодишниот Бенџамин и синот Џет, кој почина во 2009 година.

Кели Престон, актерка и сопруга на Џон Траволта, почина овој јули на 58-годишна возраст од рак на дојка. Веста за смртта ја објави Траволта, кој ги извести следбениците на Инстаграм за тажната вест и побара извесно време да го помине со семејниот круг. Тој сега објави фотографија на Инстаграм додека неговите деца беа мали. Престон и Траволта беа во брак 29 години и имаа три деца, 20-годишната Ела, деветгодишниот Бенџамин и синот Џет, кои починаа во 2009 година, кога имаше само 16 години. Тие биле на семејно патување на Бахамите, имал напад додека бил во када и ја удрил главата од работ. Чуварот го пронашол како лежи во бесознание во бањата.


Следбениците го охрабруваа во коментарите велејќи дека тој мора да биде силен за своите деца. – Со многу, многу тешко срце морам да ве известам дека мојата убава сопруга Кели ја изгуби битката со ракот на дојка по две години. Таа храбро се бореше со поддршка од семејството и пријателите. Никогаш нема да ги заборавиме љубовта и животот на Кели. Ќе поминам некое време со нашите деца кои ја изгубија својата мајка, па простете ми ако не сте чуле ништо за нас некое време. Знајте дека ја чувствувам вашата љубов во неколку недели и месеци пред нас, додека се обидуваме да ги залечиме раните “, напиша Траволта на Инстаграм кога ја информираше јавноста за смртта на неговата сопруга.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum