Џони Деп ќе банкротира! Еве колку го чини разводот од неговата поранешна и колку му останало за живот! Никој повеќе не сака да работи со него!

18 ноември, 2020
Screenshot_7

Џони Деп би можел да остане не само без кариера, туку и без денар ако продолжи да се бори со поранешната сопруга Амбер Херд. Според National Enquirer, актерот од „Пиратите од Карибите“ првично имал буџет од 100 милиони долари кога започнал постапка за клевета против „The Sun“, кој го нарече насилник што тепа жени. Таа сума, наводно, ги покрива адвокатските такси на актерот, судските трошоци и многу повеќе.

Но, сега дознавме дека Деп го изгубил случајот против споменатото списание. Сепак, ѕвездата тврди дека ќе се бори на суд и дека ќе го обжали неговиот случај на судот во Лондон. Но, извор изјави за National Enquirer дека жалбата за неговиот случај би значела дека Деп ќе мора да потроши повеќе од 100 милиони долари, а бидејќи постои ризик тој повторно да изгуби, Деп може да заврши финансиски скршен.

Згора на тоа, Деп има случај на клевета против Херд во Вирџинија, а сослушувањето ќе започне во мај 2021 година. Сепак, Херд го тужеше Деп за овој случај, што значи дека поранешната двојка чека на подолг процес, а затоа ќе мора да издвои повеќе пари.

Извор за National Enquirer, исто така, рече дека правниот тим што го застапува Херд прави сè за да се осигура дека актерката ќе го добие случајот, а тие слават дури и откако дознаа дека Деп изгубил од „The Sun“ претходно овој месец.

Иако сè уште нема конкретни докази дека Деп ќе банкротира, како започна и како би можел затоа што се проценува дека актерот моментално вреди 200 милиони долари, од кои половина решил да инвестира во борба против неговата поранешна сопруга, со очигледно да потроши многу повеќе отколку што планираше. Да бидат работите уште полоши, Деп, во меѓувреме, откри и дека од него било побарано да си даде оставка во филмот „Фантастични ѕверови“, а губењето на улогата во филмот за актерот повторно значи поголеми финансиски загуби. Од друга страна, Warner Bros изјави дека немаат толеранција за овој вид контроверзии, особено затоа што „Фантастични ѕверови“ е семеен филм, а Деп е обвинет за семејно насилство. На крајот на краиштата, поминаа времиња кога франшизите толерираа дела на контроверзни актери како Деп, а во последните години таа толеранција целосно се потроши.

Исто така, треба да се напомене дека до пред три години, авторката на Хари Потер, Ј.К.Роулинг, која исто така го напиша „Фантастични ѕверови“, изрази доверба во студиото и Деп кои работеа заедно дури и среде сите контроверзии. Но, според неодамнешните извештаи, Роулинг била една од луѓето што ја потпишале одлуката за отпуштање на Деп, откако го изгубил случајот за клевета против „The Sun“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi