Џони Деп облечен како “Captain Jack Sparrow” во посета на детска болница

20 јуни, 2020
29825202-8440687-Doing_good_Johnny_previously_visiting_children_at_the_hospital-a-6_1592587763917

57-годишниот актер гo облече својот костум од филмот „Пиратите од Карибите“ со цел да ги забавува пациентите во детската болница Квинсленд, среде пандемијата oд „Ковид-19” вирусот.

  • „Кога ќерка ми беше болна, тоа беше најтемниот период во мојот живот. Отсекогаш ги правев овие посети, но после тоа искуство, посетите станаа сè поважни и почести. Децата во болницата се толку храбри, но можноста да им донесат насмевка на родителите, ми значи сè на светот“

Џони отсекогаш бил редовен посетител во болницата  “Ормонд Стрит“ во Лондон, но посетите добија ново значење во 2007ма година, откако неговата ќерка Лили Роуз, која сега има 21 година, беше третирана таму по заболувањето од ешерихија коли.