Џони Деп сними само една сцена пред да му се „заблагодарат за соработката“, за што ќе добие цели 10 милиони долари плата

10 ноември, 2020
1344121

„Warner Bros“ ја прекина соработката со актерот Џони Деп по отфрлањето на тужбата за клевета против англиски таблоид кој го нарече „силувач на сопругата“, но и покрај тоа, актерот ќе го добие целиот износ на платата

Филмското студио минатата недела ги извести актерските екипи дека Деп повеќе нема да го игра Гелерт Гринделвалд во J.К. Роулинг „Чудни Ѕвeверови“.

Филмот треба да се појави во кината на 12 ноември следната година, но како што пренесува „Deadline“, поради постојаните промени во околностите во филмската индустрија предизвикани од пандемијата на коронавирусот, филмското издание е одложено за 15 јули 2022 година.

Одлуката на филмското студио да ја прекине соработката уследи откако судот во Велика Британија ја отфрли тужбата на Деп за кревета против таблоидот „The Sun“, кој го нарече „силувач на сопругата“ среде бурната разделба со актерката Амбер Херд.

Деп во договорот имал посебна одредба наречена pay-to-play, што значи дека ќе  ја добие целосната плата, без оглед што ќе се случи со филмот, вклучувајќи и дека некој друг ќе ја добие неговата улога.

Според холивудскиот репортер „Warner Bros“ тој не го откажа договорот со Деп, но побара од него да си даде оставка.

Деп минатата недела се прости од франшизата на Instagram, која досега заработи повеќе од 1,4 милијарди долари на меѓународните благајни.

Актерот останува на ставот дека обвинувањата против него се лажни и обвинувањата дека тој ја продолжува својата битка во судска постапка со Херд во тужба за клевета во Вирџинија.

Тој исто така верува дека неговиот живот и кариера нема да бидат дефинирани со овој „момент во времето“, а надеж му влеваат големата маса обожаватели.

„Би сакал да им се заблагодарам на сите што ми ја дадоа својата поддршка и лојалност. Ме трогнаа многубројните пораки за љубов и грижа, особено последните денови “, напиша Деп.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi