Џони Деп со жалба сака да ја поништи судската одлука која тврди дека е насилник

10 декември, 2020
o_15176066_1024


Џони Деп апелираше до Апелациониот суд да ја поништи пресудата со која се најде во Високиот суд во Лондон дека ја злоупотребил својата поранешна сопруга, 34-годишната актерка Амбер Херд, за време на нивната бурна врска и краток брак.

Џони Деп сакал да ја удави и да ја запали својата поранешна сопруга?! -  Text.mk

Славниот 57-годишен актер, кој ја изгуби улогата во франшизата „Fantastic Beasts“ поради пресудата, го тужеше News Group Newspapers, издавач на таблоидот Сан, за написот објавен во тој весник во 2018 година, во кој тој тврди дека е домашен злоставувач. Пресудата во високиот суд утврди дека наводите наведени во написот се „суштински точни“ и дека има многу докази дека тој бил насилен кон Амбер.

Џони Деп тоне, но не целосно откако го изгуби случајот „тепач на жена“ - 24  Инфо

Амбер поднела противтужба барајќи отштета од 100 милиони американски долари бидејќи, како што тврди, Деп и неговиот правен тим започнале глобална кампања против неа. Правни експерти сметаат дека пресудите во Лондон ќе имаат влијание врз судењата во Соединетите држави.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris