Џорџ Клуни го одложува разводот со Амал! Тој се плаши дека ќе го повреди со ОВОЈ низок удар!

29 октомври, 2020
хоре

Различни теории во врска со разводот на Џорџ и Амал Клуни се најдоа во насловните страници со години, а всушност кратко време откако парот се венчаше, таблоидите веќе почнаа да зборуваат дека нивниот брак нема да трае долго. Џорџ и Амал, сепак, докажаа дека прогнозите на таблоидите се погрешни, со оглед на тоа што тие се во брак шест години. Сепак, таблоидите инсистираат на тоа дека Џорџ и Амал наскоро ќе се разведат. Сега има нова теорија што објаснува зошто Џорџ и Амал го одложуваа разводот толку долго. Значи, entertaintimes.com објави дека Џорџ е загрижен што не потпишал предбрачен договор со Амал и затоа се плаши дека Амал може да му одземе 500 милиони долари откако ќе поднесе барање за развод.

Веста за првпат ја лансираше таблоидот Нова идеја, чиј извор рече дека Џорџ започнал да жали за својата одлука да не потпише предбрачен договор пред да се ожени со Амал во 2014 година. „Џорџ ќе треба да работи многу напорно за да се осигура дека може да ги врати парите што ќе ги изгуби со развод од Амал“, објасни изворот, додавајќи: „Џорџ се бори да најде улоги со високи плати, бидејќи тој веќе не е толку профитабилен како порано“.

View this post on Instagram

Amal Clooney is one of the most influential activist & human rights lawyers in the world. Here are some interesting facts about Amal 1️⃣. She was born on February 3, 1978 in Beirut, Lebanon. 2️⃣. In 2000 she graduated with an LLB from St Hugh’s College in Oxford. The following year she entered New York University School of Law to achieve an LLM degree 3️⃣. Today she is a London-based lawyer, activist and author and specialising in international law and human rights. 4️⃣. Amal is fluent in English, Arabic and French. 5️⃣. In 2013, Amal landed on the number one spot of London’s Hottest Barrister list. 6️⃣. Her string of high-profile clients includes the founder of WikiLeaks, Julian Assange, the former Prime Minister of Ukraine, Yulia Tymoshenko and jailed Al Jazeera journalist, Mohamed Fahmy. 7️⃣. She has contributed numerous chapters to books on international law and also co-edited a Lebanese book titled The Special Tribunal For Lebanon: Law And Practice. 8️⃣. She once turned down a position with the UN, which had set up a three-member commission to investigate any violations of the rules of war in Gaza. Amal turned it down due to other work commitments. 📝 via: @people_sa #Amalclooney #WCW #womancrushwednesday #activist #humanrightslawyer

A post shared by Fierce | Digital Marketing (@fiercemediato) on

Сепак, бидејќи Џорџ работи напорно на неговиот нов филм „Полноќно небо“, кој треба да се појави во декември, докажувајќи дека актерот сè уште заработува пари и се уште е активен во актерската професија, некои сметаат дека нема смисла Џорџ да се замара со пари што би можела Амал да му ги земе. На крајот на краиштата, на судот ќе одлучи колку ќе и даде Џорџ на сопругата и близнаците доколку се случи развод, а некои исто така тврдат дека на исклучително добро платена адвокатка како Амал не и требаат значителни средства за да преживее по разводот со Џорџ. Други веруваат дека не станува збор дали Амал ќе може да се снајде финансиски по разводот со Џорџ, туку дека таа сака да го повреди со големата сума пари што ќе ја побара.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort