Џорџ Клуни со голем проблем: Амал ги избрка сите пријатели од неговиот живот!

9 октомври, 2020
profimedia-0473737767

Синди Крафорд беше една од најбараните супермодели во светот во 90-тите години, а денес му помага на нејзиниот 58-годишен сопруг Ранде Гербер да ја води неговата компанија вредна милион долари. Ренде беше близок пријател многу години со некогаш најпосакуваниот ерген во Холивуд, 59-годишниот актер Џорџ Клуни, кој е во брак со 42-годишната адвокатка Амал Клуни. Сепак, нивните жени се наводно нетолерантни една кон друга и водат „студена војна“, пишува списанието „Ок!“.

amal i george clooney


Добро упатен извор откри, имено, дека проблемот е во тоа што Амал и 54-годишната Синди немаат ништо заедничко. „Амал смета дека Синди е материјалистичка личност, а Синди е болна од тоа што Амал држи лекции за работи што навистина се важни во светот, секој пат кога ќе се видат“, рече тој. Поради нивната нетолеранција, објасни тој, паровите практично престанаа да се дружат.

Na proslavi 5. godišnjice braka Clooneyjevih

Секако, веднаш се поставува прашањето, колку точност има во целата оваа приказна. На пример, ако Синди и Амал навистина не се согласуваа толку добро, Клуни немаше да го прослави 59-от роденден на Џорџ во мај годинава во домот на Ранде и Синди, за време на кој двете „ривалки“ беа видени како одат заедно по плажата. Покрај тоа, парот го прослави Ноќта на вештерките заедно и изгледаше среќно, а минатата година семејството Клуни одлучи да ја прослави својата петта годишнина од бракот со вечера во ресторан во кој ги покани Синди и Ранде – и никој друг.