Џорџ Клуни ВО НОВ СКАНДАЛ „Неговите зборови се глупости“

25 ноември, 2020
гог

Еден од најпознатите холивудски актери, 59-годишниот Џорџ Клуни, се најде во нов скандал, политичкиот. Според Ројтерс, владата на Унгарија е крајно огорчена од познатиот заводник затоа што тој го нарече нивниот премиер Виктор Орбан пример на гнев и омраза во светот, додавајќи дека тој е будала и може да биде гориво за дистописка иднина.

George Clooney

„Не бевме среде пандемија кога снимавме, но имаше многу други елементи, како Болсонар во Бразил или Орбан во Унгарија. Погледнете околу вас, сè е полно со гнев и омраза. Мојот нов филм се случува во 2049 година. Ако не станеме сериозни, работите што се случуваат во филмот ќе станат наша реалност, особено ако дозволиме да цвета омразата “, одговори актерот на прашањата за неговиот најнов филм „ Полноќно небо “, кој се одвива во пост-апокалиптичен свет. Неговите зборови наскоро одекнаа низ целиот свет, а потоа портпаролот на унгарската влада Тамаш Мецнер реши да ги коментира.

George Clooney

„Зборовите на Клуни се глупости. Тој е добар актер и заслужува почит, но никој не треба да го третира како глобална политичка сила. Има луѓе што му шепотат што да каже “, рече Тамаш, алудирајќи на зборовите на актерот зад милијардерот со унгарско потекло, Џорџ Сорос, чиј син Александар често го поврзуваа со 59-годишниот актер и кого Виктор Орбан го обвинува за заговор против неговата влада преку невладина организација организацијата што ја финансира и да ја поттикне миграцијата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi