ЏОРЏ СЕ ПОКАЈА ЗА СВОЈАТА ОДЛУКА: Се знае колку ќе го чини разводот од Амал

31 октомври, 2020
profimedia-0473737767

Сега би постапил поинаку

За расправиите во бракот на еден од најпознатите холивудски парови, 59-годишниот актер Џорџ Клуни и 42-годишната адвокатка за човекови права, Амал, интензивно се пишува веќе некое време. Иако зад себе имаат шестгодишен брак во кој ги добија тригодишните близнаци Ела и Александар, според последните извештаи на странските медиуми, прашање на време е кога тие официјално ќе го потврдат разводот. И токму разводот најмногу го плаши 59-годишникот. Имено, како што пишува списанието „New Idea“, актерот стравува дека неговата сегашна сопруга ќе му земе сè откако ќе се разведат.

Да потсетиме, кога во 2014 година го изговорија судбоносното „да“ во луксузна вила на езерото Комо во Италија, парот одлучи да не потпише предбрачен договор што значи дека во случај на развод, целиот имот го делат на половина. Со оглед на тоа дека Џорџ е еден од најплатените актери во Холивуд, во неговиот случај тоа би значело дека со разводот тој би изгубил голем дел од имотот што го стекнал пред бракот со Амал. Веќе по самата венчавка, јавноста „шепотеше“ дека ќе се покајат за таквата одлука, а токму тоа се случило сега, според списанието „New Idea“.

Како што откри извор за споменатиот таблоид, актерот стравува дека разводот може да изгуби 500 милиони долари, што во тој случај би им припаднало на адвокатите за човекови права. Исто така, во случај на вакво сценарио, Џорџ би морал напорно да работи за да го врати изгубеното, а со оглед на тоа што повеќе не добива толку платени улоги како порано, актерот, според изворите, стравува за својата финансиска иднина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum