Ѕирнете во авионот на Роналдо кој чини 23 милиони и е „заробен“ во Мадрид

5 мај, 2020
Cristiano-Ronaldo-1

Авионот на напаѓачот на Јувентус никако да добие дозвола да лета кон Мадеира.

Кристијано Роналдо ни во понеделникот не успеа да стигне во Торино и да им се придружи на неговите соиграчи од Јувентус!

Причината е што неговиот приватен авион Gulfstream G200 не може да добие дозвола да лета од Мадрид до Мадеира, а потоа и во Италија.

И додека во моментов има „драма“ околу авионот на Роналдо, ќе ве потсетиме како изгледа авионот, за кој Португалецот потроши 23 милиони евра во 2015 година.

Има најсовремен кокпит, ентериерот е секако луксузен, во светли бои, изолиран од бучава и доволно удобен. Има доволно простор за осум патници и двајца членови на екипажот.

На Роналдо му се исплати оваа изнестизија, бидејќи често го користи. Особено кога оди во родната Мадеира или Дубаи каде е чест гостин.

Погледнете ја галеријата на фотографии направени во авионот на Роналдо.