Ѕирнете во поранешното љубовно гнездо на Џенифер Анистон и Бред Пит! Луксузната вила со пет спални соби и дури 13 бањи едноставно го одзема здивот! (ФОТО)

14 декември, 2020
@jenniferanistonph.11-768x952

За време на бракот, Џенифер Анистон и Бред Пит беа познати како еден од омилените славни парови, чие прекинување многумина не го преболеа ниту денес. Поранешната актерска двојка ја помина годината заедно во луксузната палата Беверли Хилс што ја купија во 2001 година за неверојатни 13,5 милиони долари и се состои од пет спални соби, базен, тениски терени и дури 13 бањи. Подолу, ѕирнете во некои од собите на некогашното љубовно гнездо на непреболената актерска двојка.

Холивудската миленичка Џенифер Анистон и двократниот добитник на Оскар Бред Пит се разведоа пред 16 години, а за време на нивниот брак живееја во луксузна вила лоцирана во Беверли Хилс, која ја купија во 2001 година за неверојатни 13,5 милиони долари.

Поранешниот дом на sвездата од серијата „Friends“ и еден од најуспешните актери на денешницата е изграден во 1930-тите и се протега на 1040 квадратни метри и првично е дизајниран од ценетиот архитект Валас Неф.

Двоспратната куќа содржи пет спални соби и дури 13 бањи, како и бар и дневна соба со луксузен камин од бел мермер. Покрај тоа, поранешните сопружници го збогатија својот поранешен дом со домашно кино со голем дигитален проектор.

Покрај мермерниот камин, дневната соба е украсена со масивен мебел во светли тонови со светло жолти детали и скапи уметнички дела.

Секој дел од луксузната вила на поранешната актерска двојка е добро осветлен со француски прозорци кои се протегаат низ целиот sид. За разлика од повеќето простории, во кои доминираат неутрални и светли нијанси, кујната и трпезаријата се обоени во малку потемни тонови.

Целиот имот од вкупно 4857 квадратни метри е украсен во таканаречен калифорниски стил, за кој е особено познат архитектот Валас Неф, и се карактеризира со комбинација на медитерански и шпански стил на декорација.

Покрај вилата, на имотот има куќа за гости на два спрата опремена со мебел од темно дрво, отворен базен со лежалки и големо тениско игралиште.

Бред Пит и Џенифер Анистон се разведоа во 2006 година и го продадоа своето љубовно гнездо на непознат купувач кој немаше среќа да најде нов сопственик.

Имено, тој прво се обиде да ја продаде вилата за неверојатни 55,6 милиони, но на крајот ја спушти цената и се согласи на понуда од 32,5 милиони долари.

Да потсетиме, омилената „Пријателка“ и славниот добитник на Оскар запловија во брачните води во 2000 година, но нивната љубовна приказна заврши пет години подоцна кога тој се заљуби во актерката Анџелина Џоли на снимањето на филмот „Господин и госпоѓа Смит“.

Поранешната двојка беше во врска осум години, а судбоносното „да“ беше кажано дури во 2014 година. Сепак, нивниот брак не траеше долго – Анџелина поднесе барање за развод само две години подоцна, а нивниот однос е на стаклени нозе поради битка за старателството на шестте вообичаени деца.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris