Ѕвездата на „Harry Potter“ има убави вести (ФОТО)

17 јуни, 2020
295545_profimedia0099501396_ff

Актерката Џеси Кејв, најпозната по улогата на вештерка Лаванер Браун во светски познатата волшебничка франшиза „Harry Potter“ повторно е во блажена состојба!

Англиската актерка ја сподели веста со јавноста на својот Instagram профил.

Нејзиниот партнер Алфи Браун и таа го очекуваат своето трето дете. Интересно е што нејзиниот партнер од филмот „Harry Potter and the Half-blooded Prince“, Руперт Гринт, кој го играше Рон Вајсли, нејзиното поранешно момче, неодамна стана татко.