Ѕвездата на ‘Сексот и градот’ одлучи да го продаде својот дом: Неверојатен поглед на море!

7 октомври, 2020
сити

На светскиот пазар си го најде своето место една прекрасна куќа сместена во омиленото одморалиште на сите њујорчани, Хамптонс, која е во сопственост на Ким Катрал.
Неодолива куќа во Источен Хемптон, Ким Катрал ја купи далечната 1998 година, во времето на нејзината најголема слава, но сега 64-годишната актерка одлучи да ја продаде.

Погледнете ги фотографиите: