Ѕвездата на „The Twilight Saga“ пронајден мртов во Лас Вегаз: Со него била и неговата девојка, а еве кој ги пронашол! Светот е во ШОК!

19 мај, 2020
tw

Грегори Тајри Бојс, еден од ѕвездите на „Сагата на самракот“ и неговата девојка Натали Адепуј биле пронајдени мртви на 13 мај во стан во Лас Вегас, јавуваат странските медиуми. Братучетката на славниот актер која отишла да го посети парот ги пронашла мртви.

Причината за смртта сè уште не е утврдена, но се сомнева дека се предозирале, затоа што во станот на овој 30-годишник е пронајдена бела прашкаста материја.

Патем, Натали и Грегори беа заедно околу една година. Тој остави зад себе ќерка, а таа остави син.