Ѕвезди кои ги мразат улогите кои ги прославиле

22 јуни, 2020
iStock_000008658353Small

Секоја ѕвезда станала позната по таа една улога по која ние ја памтиме без разлика колку години ќе поминат. Иако ние воглавно ги сакаме поради тие улоги, некои актери ги мразат тие свои улоги, како на пример:

Емилиа Кларк

Иако сите ја познаваме по улогата на Денерис во серијата „Game of Thrones“, Емили ја глумела и Сара во филмот „Terminator: The Genesis“. Во едно интервју таа рекла дека зажалила за таа улога

Роберт Патисон

Верувале или не но Роберт ја мрази сагата „Twilight” и неговата улога на Едвард иако таа го прослави.

Кејт Винслет

Оваа улога ја вивна во ѕвездите, и нејзината сметка во банката, а при тоа го запозна и својот најдобар другар Леонардо Ди Каприо, Кејт ја мрази улогата на Роуз во „Titanic“.

Блејк Ливли

Ѕвезда на серијата „Gossip girl” но не си ја сака таа улога, бидејќи според актерката никогаш не можела да се поврзе со ликот кој го глумела.

Зак Ефрон

Улогата на Трој во „High School Musical” го направи ѕвезда, а Зак изјавил дека од оваа перспектива би го претепал Трој.