Еден од најуспешните актери на светот, Леонардо ди Каприо отворено проговори за своите стравови!

21 октомври, 2020
леонардо


Во последно време, исклучително познатите и успешни актери и актерки од Холивуд, сè поотворено зборуваат за тоа како да се биде славен и успешен не значи ништо. Се разбира, никој не спори дека тие имаат далеку поудобен живот од обичните смртници, но сите истакнуваат дека парите на сметката не се гаранција за среќа. Имено, ако имате кариера која трае две или три децении, сигурно ќе има периоди кога никој нема да сака да работи со вас, што значи дека како обичен народ ќе се соочите со прашањето како да ги платите сметките или вашата сакана ќе ве напушти или дури да умре.

Ова нè доведува до заклучок дека дури и холивудските актери и актерки не се „вакцинирани“ од емоции како што се страв, болка, несигурност, тага, вознемиреност, срам и слично. Така, Леонардо ди Каприо, кој на светот му е познат како мега-успешен, разноврсен и искусен актер, призна дека денес е ужасно нервозен додека глуми во филмови, пишува entertaintimes.com. И покрај тоа што е горд сопственик на Оскарите и Златниот глобус и со над три децении искуство во филмската индустрија и глуми во најголемите филмови во историјата, како што е „Титаник“, милијарди долари на неговата сметка сепак не помагаат во чувството на вознемиреност што се протега низ снимање на нов филм.

Леонардо ДиКаприо - биография, информация, личная жизнь, фото, видео


Секогаш се трудам да бидам подобар актер отколку што сум, сепак, дали го постигнав тоа или не, не зависи од мене, туку за тоа одлучуваат филмски критичари и гледачи. Немам моќ над нивните одлуки, што е возбудливо, но и многу застрашувачко. Актерот може да даде се од себе и да работи напорно, но публиката сепак може да се чувствува како да не може да се поврзе со филмот или актерот “, објаснува Лео и додава:„ Иако актерот прифаќа дека нема моќ над судбината на филмот, тој прави сè можно е неговиот филм да биде успешен “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum