Една од најголемите судски битки за старателство: Анџелина Џоли и Бред Пит повикаа важни сведоци на одлучувачкото судење

10 октомври, 2020
1319267

Односот меѓу поранешните сопружници Анџелина Џоли и Бред Пит се влошуваат од ден на ден, а како што се приближуваат кон она што се очекува да биде одлучувачко судење во нивниот случај околу старателството над нивните заеднички деца, обајцата користат многу валкани тактики и се обидуваат дополнително да му наштетат на другиот.

Анџелина Џоли и Бред Пит многупати ни дадоа до знаење дека нема да постигнат договор само така, дека нема да го поделат старателството во целост и дека ништо нема да оди како што треба во случај на бракоразводна парница. Сепак, тврдат упатените, овие двајца поранешни љубовници никогаш не биле во полоши односи.

Како што се приближува решавачкото судење за старателство над петте деца за неколку дена (бидејќи најстариот Медокс е веќе возрасен), и актерката и актерот се стремат кон некои очајнички потези.

Надевајќи се дека судот ќе донесе одлука во негова корист, Бред Пит наведе неколку познати имиња како сведоци во следната постапка, некои од нив беа многу блиски со неговата поранешна сопруга. Таму беше Мајкл Офстедал, поранешна лична асистентка на Анџелина Џоли, како и актерката Џулијан Арменанте, која глумеше заедно со Анџелина во проектот „Girl Interrupted“.

Семејниот пријател Адам Кеба исто така ќе седне на страната на 56-годишниот Пит, а Дарен Лаос и Рич Малчат, поранешни помошници на сега разведената двојка, треба да сведочат во негова корист.

Од друга страна, мајката на децата се одлучи за поинаква тактика. Таа повика голем број експерти, психолози и здравствени работници на својот список на сведоци, на кои очигледно се обидува да им покаже дека нејзиниот поранешен сопруг не е во состојба да се грижи за децата. Покрај тоа, голем број на телохранители беа повикани на суд. Вилијам Тиел, Рос Фостер и Герет Нетлвуд добија свои повици, сите да се обидат да го решат овој комплициран случај што се одолговлекува на суд веќе четири години.

Според „Дејли меил“, ниту едно од шесте деца на славната двојка не е повикано на суд и тие нема да даваат никакви изјави за случајот.

Да потсетиме, целата ситуација околу битката за старателство нагло се влоши ова лето. Тогаш Џоли дозна дека нејзиниот поранешен сопруг има нова млада девојка која ја однел во семејниот имот во Франција. После тоа, Анџелина го фрли во водата подобрувањето досега постигнато со нејзиниот поранешен сопруг.

„Да се ​​однесе Никол во Миравал за време на неговата поранешна годишнина од бракот не му значи ништо на Бред, но тој многу добро знаеше што прави и каква реакција ќе предизвика кај Анџелина“, објасни неименуван извор близок до поранешната двојка.

Покрај тоа, Анџелина сигурно била дополнително вознемирена од јавниот флерт на Бред со неговата прва сопруга Jенифер Анистон, на заедничкото читање на сценариото за легендарниот филм за тинејџери од 1982 година „Fast Times at Ridgemint High“.