ЕДНАШ НЕ ЈА НИ ПРЕПОЗНА СВОЈАТА МАЈКА: Врската помеѓу принцот Чарлс и Елизабета Втора е претежно опишана со еден збор – КОМПЛИЦИРАНА

1 август, 2020
slika5

Британската кралица е мајка на четири деца, на кои, заради обврските и одговорностите што ги подразбира нејзината титула, не можеше да се посвети колку што сакаше.

За време на нивниот седумдесет и тригодишен брак, принцот Филип и кралицата Елизабета ги добија синовите Чарлс, Ендру и Едвард и ќерката Ана, а нивното најстаро дете и наследник на престолот на Елизабета, прво е во редот за престолот на Обединетото Кралство на Велика Британија.

Како што неодамна пишуваше „Експрес“, принцот Чарлс и неговата мајка имаат врска што најдобро може да се опише како комплицирана. Неколку пати англиските медиуми напишаа дека има „гласини“ дека кралицата може да го „прескокне“ синот и да му го предаде престолот на нејзиниот внук Вилијам, што Бакингемската палата никогаш не ги потврди.

Очигледно, Чарлс имал близок однос со Елизабета – како и со неговиот татко, принцот Филип – а неговите родители го чуваа на мала дистанца како дете. Затоа принцот секогаш бил поблизу до кралицата Мери, неговата баба, дури и толку многу што во една прилика, тврди овој портал, тој воопшто не ја признавал својата родена мајка.

Судејќи според документарецот „Нејзиното величество кралицата: Неверојатен живот“, кога Елизабета се воздигнала престолот, таа честопати била отсутна заради своите должности кон Царството. Некогаш поминувала шест месеци обиколувајќи во 12 земји низ целата планета, а кога се враќала дома – Чарлс, наводно, не знаел која е.

Извор близок до принцот изјавил за „Сонцето“ минатата година дека Чарлс често ја опишувал својата мајка како „студена, далечна, недостапна“.

– Односот меѓу кралицата и принцот Чарлс отсекогаш бил комплициран, дури и како врска меѓу мајката и нејзиниот најстар син, а камоли како комплексен однос на очекувањата и историјата помеѓу монархот и неговиот наследник – заклучи неименуван извор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris