Експерти анализирале зошто Бред Пит секогаш јаде во своите филмови

19 декември, 2020
10102397395fdc8ee535de9018771722_v4_big


На видеа на YouTube може да најдете клипови на Пит, кој денес наполни 57 години, во различни улоги како ужива во храната. Можеби Бред Пит не јаде ништо повеќе од кој било друг актер. Тоа е можно, вели Фабио Парасеколи, професор по студии за храна на Универзитетот во Њујорк во Штајнхарт, кој студирал храна на филм (па дури и напишал дисертација за мажи што јадат во хит наслови).

„Храната е толку вметната во сцените од секојдневниот живот, така што не ја забележувате – но таа е таму“, вели тој. Кога ќе го насочите фокусот кон храната што ја има на вашиот екран, вели тој, можеби ќе најдете повеќе отколку вообичаено.

Со други зборови, ако барате одреден актер што јаде, најверојатно ќе најдете примери за тоа. А, опусот на Пит е релативно голем, опфаќа околу 60 филмови – и многу џвакање. Но, мора да забележиме дека Пит јаде повеќе од просечниот актер.


Но зошто? Каролин Лим, директорка за кастинг и професор, вели дека една од причините може да биде тоа што Пит изгледа навистина добро додека јаде. „Тој е храна на Лоренс Оливие!“, Вели таа.

Дури и талентирани актери понекогаш не успеваат во она што изгледа како едноставна задача, посочува таа. Можеби земаат премногу залаци. Или мали залаци. Но Пит? „Изгледа дека човечко суштество јаде, а тоа не се случува често“, вели Каролин Лим. Јадењата на Пит се најважни за сцената.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris