Елен Деџенерис и нејзината сопруга го купија раскошниот имот за 27 и сега го продаваат за 40 милиони долари!

16 октомври, 2020
елен

Познатата водителка Елен Деџенерис и нејзината сопруга Портија де Роси наскоро повеќе нема да бидат соседи на принцот Хари и Меган Маркл во Монтесито, Санта Барбара, бидејќи ја ставија на продажба својата куќа изградена во стилот на оние на Бали.

Елен и Портија ја продаваат куќата за 39,9 милиони долари, само две години откако ја купија за 27 милиони долари.

Имотот, кој има пет спални соби и пет бањи одзади, нуди планински погледи, додека предниот дел нуди спектакуларен поглед на океанот.

Се претпоставува дека причините за прилично зголемената цена на куќата се подобрувања во системот на осигурување по провалата во текот на летото и купување на соседна куќа, која е прикачена на имотот.

image

НЕ Е ЛЕСНО
Изминатите неколку месеци не беа лесни за Елен, откако вработените ја обвинија за придонес во токсична работна атмосфера, злоупотреба, расна дискриминација и сексуално вознемирување на сетот на нејзиното секојдневно шоу.

Поради сето ова, спроведена е внатрешна истрага, која резултираше со отпуштање на тројца продуценти, а Елен, кога се врати во септември за да ја снима новата сезона, им се извини на соработниците и гледачите за сите непријатни ситуации што се случија и не требаше да се случат.

image

Таа рече дека била длабоко погодена од обвинувањата за злоупотреба и сексуално насилство меѓу вработените. Но, многумина кои ја нападнаа, тврдејќи дека нејзиниот имиџ во јавноста е лажен и не покажува вистинска личност, исто така се сомневаат во искреноста на нејзините извинувања.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum