Ели Голдинг ја објави својата најнова песна за турбулентните врски на 21 век

26 мај, 2020
eli-golding-830x0

Пеачката ја претстави својата нова песна „Power“ која ќе се најде на нејзиниот следен албум кој ќе биде достапен во два дела.

  • Со оваа песна сакав да покажам каков стил може да очекувате на мојот следен албум, „Power“ е песна за врските во 21 век, кои може да бидат диктирани од социјалните мрежи и материјалните работи. Девојката од песната е разочарана од љубовта и од лошите себични луѓе со кои обично е во врска – изјавила пеачката.

Таа за оваа нумера сними и видео запис кој е снимен во нејзиниот дом за време на изолацијата и истакнала дека се работи за еден од нејзините најубави спотови.

Ели пред извесно време беше дел од хуманитарниот концерт World: Together At Home во кој учестуваа околу 80 музичари. Концертот собра околу 128 милиони долари кои беа донирани за борбата против корона вирусот.

Погледнето го видеото од нејзиниот најнов спот за песната „Power“: