Елвис е нејзината единствена и најголема љубов: Поранешната сопруга на вечниот крал на рокенрол има 75 години

23 мај, 2020
Naslovna

Американската актерка и претприемач Присила Присли (75) е најпозната како поранешна сопруга на починатиот „крал на рок“, Елвис Присли, за кого честопати во интервјуто истакнува дека не може да се споредува со кој било маж.

– Не мислам дека некогаш ќе најдам некој што го сакам како Елвис. Лошо е да го споредиме со некој воопшто. Точно е дека некои мажи со кои бев после Елвис ми значеа нешто, но тој беше мојата прва и последна љубов – рече таа во една пригода во интервју за странски медиуми.

Присила, која ќе го прослави својот 75-ти роденден, не се омажила по разводот од Елвис, но имала бурен љубовен живот.

Таа имаше само 14 години кога го запозна Елвис, додека тој беше 10 години постар. Таа се омажи за него во 1967 година, а една година подоцна тие имаа и ќерка, Лиза Мари. Тие се разведоа во 1973 година.

Музичарот починал во 1977 година на 42-годишна возраст. Тој има син од долгогодишна врска со Мар Гарибалди.

Многумина и замеруваат поради претераните пластични операции. На 75-годишна возраст, таа нема брчки, а лицето и е целосно затегнато, што во голема мерка ги изненади нејзините фанови.

Имено, во текот на годините, Присила беше жртва на пластичен хирург Серано од Аргентина, кој инјектираше индустриски силикон, кој се користеше за подмачкување на делови од автомобили, на своите пациенти наместо ботокс.

Таа тврди дека тогаш се откажала од пластична операција, и зачудувачки е како изгледала во младоста, била вистинска убавица. Таа се откажа од Скиентологијата, бизарниот култ и наводната религија по 40 години верност. Верскиот култ на Л. Рон Хабард собра многу познати личности во Холивуд, а меѓу имињата се Том Круз, Џон Траволта, Елизабет Мос. Присила Пресли влезе во култот во 1977 година, откако Елвис почина.

Таа и нејзиниот сопруг беа регрутирани од членовите на култот порано, додека Елвис беше жив, но тој не сакаше да слушне за тоа.