Еве каде ќе спие Жељко, Цеца за внукот нарачала лулка од чисто злато! Ќе ви се заврти од цената, вакво нешто нема никој

8 мај, 2020
Naslovna

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ прво имаше многу обврски во однос на подготовките за свадбата и прославата, па сега откако сето тоа помина, одлучи да се забавува со пристигнувањето на нејзините внуци.

– Дури и кога дозна дека Богдана е во блажена состојба, сакала да им даде уникатна лулка. Бидејќи лулката се прави за неколку месеци, таа одлучи да ја сподели идејата со нејзиниот син и снаата за да може да ја нарача и да не се плаши дека ќе доцни. Цеца заедно цртала со дизајнерот како би изгледала лулката. Потребни беа само неколку дена да ги преработи сите детали, кои таа ги додаде и ги одзеде пред крајната верзија. Цеца се погрижи дека сè е совршено, па затоа детално му објасни на дизајнерот како сака да изгледа лулката, а за него привлече одредени детали. На крајот, тој ја направи последната верзија на нејзините скици – вели изворот.

View this post on Instagram

@cecaraznatovic #cecaraznatovic

A post shared by fanpage💓💓 (@ceca_veljko_anastasija_bogdana) on

Лудата е направена во странство и е рачно изработена. На градбата има плочка на којаЖељко ќе биде врежано со позлатени букви, име што ќе го носи идниот член на семејството Ражнатовиќ. Ваквите лулки обично чинат неколку илјади евра. Цеца не коментираше на оваа тема.

– Цеца никогаш не зборува за тоа колку платила, така што овој пат не кажала на никој колку лулката ќе чини. Таа само ја претстави својата идеја на Богдана и на Вељко, им го покажа нацртот што го доби од луѓето што ќе го направат. Не се зборуваше за пари, иако на сите им е јасно дека не станува збор за мала сума затоа што е позната куќа и рачно изработена. Само превозот на лулката, која мора да биде со авион, ќе чини многу – додава изворот.

View this post on Instagram

🧡🧡 #bogdanaraznatovic

A post shared by fanpage💓💓 (@ceca_veljko_anastasija_bogdana) on