Еве како денес изгледаат најубавите девојчиња на светот кои се веќе тинејџерки

24 декември, 2020
thylan-blondeau-830x0

Најубавите девојчиња на светот, кои беа фото модели на 4 или 5 години, сега пораснаа и станаа убави тинејџери. Имено, официјалната титула за најубава девојка на светот официјално не постои, но светските медиуми ја дадоа таа титула на овие две убавици.

Првата најубава девојка на светот беше Французинката Тилан Блондо, која е родена на 5 април 2001 година и сега има 19 години. Таа започна да се занимава со позирање на само четири години, а во 2007 година ја доби оваа титула. Таа работеше на кампањи за „Долче и Габана“, „Л’Ореал“ и „Версаче“, а на 10-годишна возраст се појави на насловната страница на „Вог“.

Русинката Кристина Пименова (15) беше новата најубаво девојче, па на 8-годишна возраст стана најмладиот супермодел на светот, а денес живее во САД. Таа се прослави пред 6 години благодарение на Инстаграм, па потпиша договори со Роберто Кавали и „Долче и Габана“, а се појави и на насловната страница на детскиот „Вог“. На 27 декември, тој наполни 15 години и може да се види како прераснува во убава девојка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris