Еве кога почнува снимањето нови епизоди на серијата „Пријатели“

18 јуни, 2020
fsdfsdf

Долгоочекуваниот собир на „Пријатели“ за снимање на серијалот требаше да се случи на почетокот на годината, но беше одложено поради пандемијата на коронавирус. Сега е објавен нов датум на снимање. “Се надевам дека ќе можеме да снимаме во август, ако сè оди добро и нема ран втор бран. Ако сè е на место и ако можеме да ги почитуваме сите мерки, ќе го снимаме некаде помеѓу средината и крајот на август”, рече креаторот на серијата. Марта Кафман за „The Wrap“. „Пријатели“ првично се емитуваа на NBC од септември 1994 до мај 2004 година и имаа 10 сезони и 236 епизоди. Фановите низ целиот свет очајно чекаат за повторно обединување на Џенифер Анистон, Кортни Кокс, Лиза Кудроу, Мет Лебланк, Метју Пери и Дејвид Швимер.