Фановите ја обвинуваат Кендал Џенер за фотошопирање на слика од протестот!

8 јуни, 2020
фдфгфд

Кендал Џенер се најде на метата на критики откако објави фотографија на која држи транспарент со натпис – „Black Lives Matter“ . Фановите и критичарите посочија колку е очигледен фотошопот, со оглед дека нејзината сенка на сликата немала смисла.


На сликата е прикажанa Џенер, со маска на лицето, со кренати раце, држејќи го знакот „Black Lives Matter“. Луѓето брзо забележаа дека сликата е очигледно изменета бидејќи сенката зад неа ја немаше.

Нејзините обожаватели и критичари не беа воодушевени, и почнаа да ја повикуваат на социјалните мрежи за нереалната фотографија. Еден корисник на Твитер праша: „Што недостасува на сликата кај @KendallJenner?“

„@KendallJenner што се случи слатка? Навистина мораше да фотографираш постер затоа што не можеше да излезеш надвор? Мораше да искористиш слика од 2019та година “, твитна друга личност.

„Дали Кендал Џенер навистина направи фотошоп фотографија на која држи знак на „Црните животи се важни“ , објавува еден критичар.

Други ја посочија вината кај фановите на моделот. „Дали обожавателите на Кендал Џенер се толку очајни што помислија дека е тоа таа? Одговорот е да, “, забележа еден корисник на Твитер.

„Ова е фотошопирано од некој. Не го објавив ова “, објави таа. Нејзините обожаватели брзаа да го поддржат ова, „Таа не го направи тоа. Фотографијата е со потекло од ноември 2019 година. “

„Ова е една од најлошите објавувања на Интернет“, објавува еден корисник. „Обидувајќи се да дискредитирате некого за лажен фотошоп со лажен пост на Фејсбук. Секој што верува дека е пост на Кендал Џенер е идиот “.

View this post on Instagram

swipe for me and my twin

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Џенер ги повика нејзините следбеници да се едуцираат

„На сите што го читаат ова: продолжете да истражувате, да читате и да се едуцирате за тоа како можеме да станеме подобри сојузници“, сподели таа на објавата на Инстаграм. „Размислував многу изминативе денови и ми беше толку тешко“.

Таа продолжи: „Јас сум лута и повредена исто толку многу. Никогаш нема лично да ги разберам стравот и болката што секојдневно ја поминуваат црната заедница, но знам дека никој не треба да живее во постојан страв “.

„Ја признавам мојата бела привилегија и ветувам дека ќе продолжам да се едуцирам за тоа како можам да помогнам. Треба да преземеме вистинска акција, надвор од социјалните медиуми. Ова е време да имаме такви непријатни разговори со луѓето и главно со самите нас. Ние, исто така, мора да бидеме сигурни дека сме подготвени да гласаме кога ќе дојде време да ги избереме вистинските луѓе на функција “, додаде таа.