Фановите на Пери и Блум станаа напорни: „Покaжете ни го малото“

12 октомври, 2020
pxl-pa-310819-25833878_NIUDN5W

Од кога пејачката Кети го роди своето прво дете, нејзините обожаватели, но и оние на нејзиниот партнер, не престануваат да коментираат на социјалните мрежи дека сакаат да го видат девојчето што побрзо.

Актерот Орландо Блум (43) и пејачката Кети Пери (35) добија бебе кон крајот на август, наречена Дејзи Доув Блум. Уште од раѓањето на бебето, обожавателите на оваа двојка не престанаа да бараат фотографија од девојчето.

Орландо објави фотографија на социјалните мрежи од теретана. Неговата маица беше испотена затоа што штотуку заврши со тренинг, но фановите не беа премногу заинтересирани за тоа. Тие го пофалија дека е упорен и мило им е што се грижи за своето тело и здравје, но сепак ги интересираше како е едномесечната ќерка.

– Чекаме фотографија од Дејзи – напиша еден следбеник, а друг додаде:

– Каде е сликата на малото, чекаме премногу долго.

View this post on Instagram

#Repost @unicef ・・・ Welcome to the world, Daisy Dove Bloom! We are honoured to introduce Goodwill Ambassadors @KatyPerry and @OrlandoBloom’s new bundle of joy.⠀ ⠀ “We are floating with love and wonder from the safe and healthy arrival of our daughter,” Katy and Orlando told us.⠀ ⠀ “But we know we’re the lucky ones and not everyone can have a birthing experience as peaceful as ours was. Communities around the world are still experiencing a shortage of healthcare workers and every eleven seconds a pregnant woman or newborn dies, mostly from preventable causes. Since COVID-19 many more newborn lives are at risk because of the increased lack of access to water, soap, vaccines and medicines that prevent diseases. As parents to a newborn, this breaks our hearts, as we empathize with struggling parents now more than ever.⠀ ⠀ “As UNICEF Goodwill Ambassadors, we know UNICEF is there, on the ground, doing whatever it takes to make sure every expecting mother has access to a trained health worker and access to quality healthcare. In celebration of the heart we know our daughter already has, we have set up a donation page to celebrate DDB’s arrival. By supporting them, you are supporting a safe start to life and reimagining a healthier world for every child. We hope your ♥️ can bloom with generosity.⠀ ⠀ Gratefully-⠀ ⠀ Katy & Orlando.”⠀ ⠀ Please tap the link in our bio to support the most precious gift: a healthy child.

A post shared by Orlando Bloom (@orlandobloom) on

Пејачката и актерот започнаа романса откако беа наградени со Златен глобус во јануари 2016 година, но раскинаа една година подоцна. Сепак, парот се смири во април 2018 година, а потоа падна и свршувачката. Кети веќе беше во брак со Расел Бренд (45), но нивниот брак се распадна по две години.

На Кети ова ѝ е прво дете, а свршеникот Орландо го има синот Флин (9) од бракот со манекенката Миранда Кер (37).

Пејачката и актерот имаа намера да се венчаат во Јапонија, но церемонијата беше одложена поради пандемија на корона вирусот. Сега уживаат во приновата и ќе го кажат судбоносното „да“ кога ќе се појави можност.